Скандални сцени се разиграха в Мостар и помрачиха първия финален двубой за Купата на Босна и Херцеговина между местните съперници Жрински и Вележ. Мачът ще се запомни с грозна проява на неуважение от страна на привържениците на домакините.

Още с първите тонове на националния химн на Босна и Херцеговина, от трибуната с най-верните фенове на Жрински се надигнаха мощни освирквания и псувни по адрес на държавата. Напрежението ескалира, когато агитката запя обидна песен, която огласи стадиона: „Да те е*а, Босна, да те е*а аз, Хърватия е моята родина“.

 

 

Скандиранията бяха толкова оглушителни, че музиката от уредбата на стадиона почти не се чуваше. Грозната сцена показа открито неуважение към националните символи на страната от страна на агитката.

 

 


На фона на всеобщата враждебност от трибуните, един жест направи силно впечатление и беше уловен от режисьора на телевизионното излъчване. Футболистът на Жрински - Керим Мемия, беше единственият играч от своя отбор, който по време на химна се обърна с лице към знамето на Босна и Херцеговина в знак на уважение.