Джан Пиеро Гасперини напусна просълзен официалната си пресконференция преди двубоя между Рома и Аталанта.

68-годишният специалист трябваше да отговаря на въпроси не само за предстоящия мач, но и за напрежението в Рома.

Не беше подминат и периодът му в Аталанта, където той се утвърди като голямо име в занаята.

Връщайки се към годините си в Бергамо, той развълнувано сподели:

„Прекарах 9 в Бергамо. В Аталанта нямаше само младежи или хлапета. Имаше група от опитни играчи, която впоследствие беше разширена, интегрирана, модифицирана. Но не бяха само млади хора. Беше нещо изключително, не само благодарение на мен, но и благодарение на клуба. В даден момент този клуб, който беше много способен да работи в хармония с треньора… В даден момент тази хармония, отчасти защото клубът се беше променил, отчасти защото бащата (б.р. – Перкаси), към когото със сигурност бях по-привързан, вече не беше там… “

След тези думи треньорът се разплака, стана рязко и напусна залата за пресконференции.