Бенин поднесе голяма изненада още в първия 1/8-финал на турнира за Купата на африканските нации в Египет. “Катеричките” отстраниха Мароко с 4:1 след изпълнения на дузпи. В редовното време и продълженията мачът завърши 1:1, а при дузпите футболистите на Бенин бяха по-точни.

Мароко не бе допуснал нито един гол в груповата фаза, но днес в 57-ата минута на мача Адилеу даде аванс на Бенин. „Лъвовете от Атлас“ изравниха чрез Ен-Несири четвърт час преди края на редовното време. В последните секунди от добавеното с 6 минути време на срещата Хаким Зиех пропусна от бялата точка да донесе успеха за мароканците.

В продълженията тимът на Бенин остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Аденон, но Мароко не намери пътя към нов гол.

При ударите от бялата точка мароканците се разписаха само веднъж, а играчите на Бенин бяха безгрешни и се класираха за четвъртфиналите на турнира.