ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Голямата изненада в турнира за Купата на Азия Йордания се класира за първи път в историята си на финала в надпреварата, след като победи Южна Корея с 2:0.

В мача за трофея на 10 февруари от 17:00 чaса възпитаниците на Хусаин Амута ще се изправят срещу Ирак или домакина Катар.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Йордания и Южна Корея с национален селекционер Юрген Клинсман се срещнаха за втори път в турнира, след като в груповата фаза завършиха 2:2.

Головете за победителите днес паднаха през второто полувреме. В 53-ата минута Язан Ал-Наймат даде преднина на Йордания, а в 66-ата Муса Ал-Тамари вкара второто попадение.

Така южнокорейците, които бяха един от фаворитите за спечелването на Купата на Азия, отпадат и звездите им Хюн Мин Сон, Хван Хи-Чан, Канг-Ин Лий и Ким Мин-Жае се завръщат обратно в европейските си отбори - съответно Тотнъм, Уулвърхемптън, ПСЖ и Байерн.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!