Ожесточената битка за титлата в Германия продължава с пълна сила. Единият от многото кандидати за краен победител в Бундеслигата Щутгарт се наложи с убедителното 4:1 над лидера Волфсбург.

В герой за домакините се превърна Марио Гомес, реализирал и четирите попадения за тима си. По този начин Щутгарт събра 58 точки, а Волфсбург остана с 60, колкото има и Байерн (Мюнхен). С 59 пък е Херта.

Байерн не допусна изненада и се възползва по отличен начин от грешката на "вълците". Баварците победиха с 3:1 при гостуването си Енерги.

За тима от Котбус титуляри започнаха българите Димитър Рангелов и Станислав Ангелов. Митко обаче се контузи при сблъсък с Мартин Демикелис и не излезе за второто полувреме. Пелето пък престоя на терена до 78-ата минута, когато бе заменен от Ривич. Заради загубата Енерги остана в зоната на изпадащите с 27 точки в актива си. Толкова има и Арминия, а с по-малко са единствено Борусия (Мьонхенгладбах) (с 24) и Карлсруе (23).

Другият кандидат за титлата в Бундеслигата Херта победи у дома с 2:0 Бохум и вече има 59 точки, изоставайки само с една от Волфсбург и Байерн. Българинът Валери Домовчийски игра пред 72-те хиляди зрители в последните 20-ина минути на двубоя в Берлин, след като замени Воронин.

БУНДЕСЛИГА - 31 КРЪГ:

От вчера:
Леверкузен – Арминия 2:2
1:0 Щефан Кислинг (21), 1:1 Мануел Фридрих (22-автогол), 1:2 Роберт Тише (39), 2:2 Патрик Хелмес (79)

От днес:
Енерги – Байерн 1:3
0:1 Жозе Соса (23), 1:1 Ивица Илиев (44), 1:2 Мартин Демикелис (62), 1:3 Лукаш Подолски (66)

Щутгарт – Волфсбург 4:1
1:0 Марио Гомес (1), 2:0 Марио Гомес (20), 2:1 Един Джеко (36), 3:1 Марио Гомес (63), 4:1 Марио Гомес (77)

Хановер – Айнтрахт (Франкфурт) 1:1
1:0 Арнолд Бругинк (9), 1:1 Юмит Коркмаз (42)

Борусия (Дортмунд) – Карлсруе 4:0
1:0 Якуб Блажзиковски (25), 2:0 Нури Сахин (62), 3:0 Фелипе Аугусто (71), 4:0 Александър Фрай (80)

Херта – Бохум 2:0
1:0 Марко Пантелич (39), 2:0 Рафаел (50)

Хофенхайм - Кьолн 2:0
1:0 Сеяд Салихович (58), 2:0 Демба Ба (68)

В неделя, 10 май
18:00 часа Борусия (Мьонхенгладбах) – Шалке 04
Баланс: 71 мача, 27 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 23 равенства, 21 победи за Шалке 04

18:00 часа Вердер – Хамбургер
Баланс: 89 мача, 29 победи за Вердер, 32 равенства, 28 победи за Хамбургер

Заб.: Посочените баланси са за мачовете между отборите в Бундеслигата.