Гонитбата между Димитър Димитров и Станимир Стоилов в казахстанското първенство продължава. Воденият от Херо Иртиш (Павлодар) и тимът на Мъри Астана остават без грешка в първенството, като спечелиха всичките са мачове от началото на сезона.

В среща от 4 кръг Иртиш (Павлодар) се наложи с 2:0 като гост на Шахтьор (Караганда). Георгас Фрейдгеймас откри резултата в 27-ата минута, а в 58-ата Семир Керла удвои.

Астана пък записа домакински успех с 2:1 над Тараз. Танат Нусербаев даде аванс на тима на Мъри в 21-ата, но в 49-ата гостите изравниха чрез Игор Зенкович. Дмитри Шомко вкара победния гол за тима на Станимир Стоилов девет минути преди края.

Така Иртиш и Астана са лидери в класирането с по 12 точки, като имат аванс от 5 точки пред останалите отбори. Отборът на Херо е заема първото място заради по-добра голова разлика. Тимът от Павлодар е няма допуснат гол до момента, а е вкарал девет попадения. Астана пък е с голова разлика 8:3.