Жестоката гонка между Ливърпул и Манчестър Юнайтед продължава и все още е трудно да се каже кой ще е шампион в Англия.

Днес "мърсисайдци" победиха с 3:1 като гост Хъл Сити и отново свалиха "червените дяволи" от върха. Селекцията на Рафа Бенитес вече има 74 точки, с колкото са и "червените дяволи". Бербо и компания обаче имат два мача по-малко. От 19:30 часа Манчестър Юнайтед излиза срещу Тотнъм на "Олд Трафорд" и при равенство или успех Сър Алекс и момчетата му отново ще си върнат лидерството.

Мартин Петров се появи като резерва за Манчестър Сити при победата с 2:1 над Евертън. Българинът влезе в 84-ата минута при гостуването на "Гудисън Парк", докато Валери Божинов бе на пейката, но не получи шанс за изява от мениджъра Марк Хюз.

Стилиян Петров игра цял мач за Астън Вила при равенството 1:1 като гост на Болтън. Това бе трето поредно реми за Стенли и компания, които нямат успех във Висшата лига от началото на февруари. Бирмингамци за последно измъкнаха трите точки на 7 февруари, когато победиха с 2:0 като гост Блекбърн.

С попадение на Саломон Калу в 55-ата минута Челси взе трите точки при гостуването на Уест Хям. "Чуковете" могат да съжаляват, че не измъкнаха поне равенство от "сините" от Лондон, тъй като в 70-ата минута Марк Ноубъл пропусна да накаже Петър Чех от дузпа.

С прибавените три точки Челси вече има 71 в актива си и е на третото място, изоставайки с 3 от Ливърпул и Манчестър Юнайтед. На четвъртата позиция е Арсенал с 62 точки. /БЛИЦ

Висша лига - 34 кръг:

От днес:
Болтън – Астън Вила 1:1
0:1 Ашли Йънг (43), 1:1 Тамир Коен (60)

Евертън – Манчестър Сити 1:2
0:1 Робиньо (35), 0:2 Стивън Айрлънд (54), 1:2 Дан Гослинг (90+5)

Фулъм – Сток Сити 1:0
1:0 Ерик Невланд (29)

Хъл Сити – Ливърпул 1:3
0:1 Шаби Алонсо (45), 0:2 Дирк Кайт (63), 1:2 Джеовани (73), 1:3 Дирк Кайт (89)

Уест Бромич – Съндърланд 3:0
1:0 Йонас Олсон (40), 2:0 Крис Брънт (58), 3:0 Хуан Менсейеш (88)

Уест Хям – Челси 0:1
0:1 Саломон Калу (55)

Днес от 19:30 часа:
Манчестър Юнайтед – Тотнъм
Баланс: 143 мача, 70 победи за Манчестър Юнайтед, 38 равенства, 35 победи за Тотнъм

На 26 април (неделя) от 15:30 часа: