Бразилският нападател Графите вкара хеттрик за Волфсбург, а германският шампион дебютира с победа в Шампионската лига след успех с 3:1 над ЦСКА (Москва) в мач от Група „В”.

Голмайсторът на Бундеслигата през миналия сезон Графите достигна пас на Звиездан Мисимович и откри резултата в 35-ата минута, преди да се разпише и от дузпа пет минути по-късно.

Руският тим натисна „вълците” след почивката и успя да върне едно попадение, когато в 76-ата минута Алан Дзагоев оползотвори подаване на Гилерме.

Новият треньор на московчани Хуанде Рамос опита да стигне поне до равенство и пусна още един нападател (Томаш Нецид) в последните 6 минути, но три минути преди края Графите оформи хеттрика си./БЛИЦ

Волфсбург – ЦСКА (Москва) 3:1

1:0 Графите (35), 2:0 Графите (40-дузпа), 2:1 Дзагоев (76), 3:1 Графите (86)

Волфсбург: 1.Диего Беналио, 20.Саша Райтер, 43.Андреа Бардзали, 17.Александер Мадлунг, 4.Марсел Шефер, 25.Кристиан Гентнер (90+2-13.Макото Хасебе), 10.Звиездан Мисимович, 7.Жозуе, 9.Един Джеко, 11.Обафеми Мартинс (65-15.Карим Зиани), 23.Графите (89-14.Джонатан Сантана)

ЦСКА (Москва): 35.Игор Акинфеев, 2.Дейвидас Шемберас, 4.Сергей Игнашевич, 24.Василий Березуцки (84-89.Томаш Нецид), 6.Алексей Березуцки, 17.Милош Красич, 22.Евгений Алдонин (68-11.Павел Мамаев), 25.Елвир Рахимич, 42.Георги Шенников (57-23.Ника Пилиев), 10.Алан Дзагоев, 20.Гилерме