Гранада победи с 2:1 Леванте в мач от 17-ия кръг на Примера дивисион. Гилерме Сикейра откри за домакините в 35-ата минута от дузпа, а Абел Гомес беше точен за 2:0 в 45-ата. След почивката Аруна Коне се разписа за Леванте, но гостите нямаха сили да стигнат поне до точката.

Във временното класиране Гранада заема 13-о място с 19 точки, а Леванте остана на 4-ата позиция с 29.

В друг мач от кръга Осасуна се наложи също с 2:1 над Виляреал. И трите попадения паднаха през второто полувреме на срещата в Памплона. В 64-ата Марко Рубен даде преднина на "жълтата подводница", но Осасуна стигна до пълния обрат след попадения на Ибрахима Балде в 75-ата и Серхио Фернандес в 83-ата.

Загубата остави Виляреал на 17-ото място с актив от 15 точки. Осасуна пък вече има 25 точки и се изкачи на 5-ата позиция.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 17 КРЪГ
29.11.11
22:00 ч.
Барселона – Райо Валекано 4:0
1:0 Алексис Санчес (26), 2:0 Алексис Санчес (41), 3:0 Давид Вия (43), 4:0 Лионел Меси (50)
17.12.11
19:00 ч.
Майорка – Хетафе 1:2
1:0 Рамис (10), 1:1 Абделазис Барада (28), 1:2 Абделазис Барада (44)
17.12.11
19:00 ч.
Спортинг (Хихон) – Еспаньол 1:1
0:1 Тиеви Бифума (2), 1:1 Давид Барал (60)
17.12.11
21:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Сарагоса 2:1
1:0 Маркел Сусаета (7), 1:1 Леонардо Понцио (22-дузпа), 2:1 Гайска Токеро (87)
17.12.11
23:00 ч.
Севиля – Реал (Мадрид) 2:6
0:1 Кристиано Роналдо (10), 0:2 Хосе Кайехон, 0:3 Кристиано Роналдо (41, 0:4 Анхел Ди Мария (66), 1:4 Хесус Навас (69), 1:5 Кристиано Роналдо (85-дузпа), 1:6 Хамит Алтънтоп (89), 2:6 Алваро Негредо (90+1)
18.12.11
13:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Бетис 0:2
0:1 Алехандро Посуело (54), 0:2 Роке Санта Крус (90)
18.12.11
17:00 ч.
Гранада – Леванте 2:1
1:0 Гилерме Сикейра (35-дузпа), 2:0 Абел Гомес (45), 2:1 Аруна Коне (60)
18.12.11
19:00 ч.
Осасуна – Виляреал 2:1
0:1 Марко Рубен (64), 1:1 Ибрахима Балде (75), 2:1 Серхио Фернандес (83)
18.12.11
20:45 ч.
Расинг (Сантандер) – Реал Сосиедад (Филм +)
Баланс: 78 мача, 25 победи за Расинг (Сантандер), 18 равенства, 35 победи за Реал Сосиедад