Гранада победи четвъртфиналиста от Шампионската лига този сезон Малага с 1:0 в андалуското дерби от 34-ия кръг на испанската Примера дивисион и се отдалечи от опасната зона.

Домакините започнаха по-активно и успяха да поведат в 28-ата минута, когато алжирецът Ясин Брахими изведе на чудесна стрелкова позиция нигериеца Одион Игало, който се измъкна от бранителите на Малага и се разписа за 1:0. До края на полувремето Гранада успя да запази крехкия си аванс.

След почивката възпитаниците на Мануел Пелегрини опитаха всичко по силите си, за да стигнат поне до изравнително попадение, но така и не успяха да намерят пътя към вратата, пазена от Роберто.

С този успех Гранада събра 35 точки и се изкачи на 15-о място във временното класиране, дръпвайки с 4 пункта пред опасната зона. Малага е на шеста позиция с 53 пункта, но и няма стимул да се бори за място в евротурнирите, след като заради наказание от УЕФА няма право да участва в тях през следващия сезон.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 34 КРЪГ
03.05.13
22:00 ч.
Селта - Атлетик (Билбао) 1:1
0:1 Оскар де Маркос (43), 1:1 Яго Аспас (84)
04.05.13
17:00 ч.
Валенсия - Осасуна 4:0
1:0 Роберто Солдадо (39), 2:0 Рикардо Коста (44), 3:0 Евер Банега (60), 4:0 Жонас (90-дузпа)
Реал (Мадрид) - Валядолид (ТВ +)
Баланс: 81 мача, 52 победи за Реал (Мадрид), 15 равенства, 14 победи за Валядолид
04.05.13
23:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) - Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 79 мача, 25 победи за Ла Коруня, 15 равенства, 39 победи за Атлетико (Мадрид)
Баланс: 11 мача, 4 победи за Хетафе, 5 равенства, 2 победи за Реал Сосиедад
* Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ