Гранада поднесе изненадата на старта на старта на 11-ия кръг в Примера дивисион. Гостите удариха Бетис с 2:1 насред стадион "Бенито Вийямарин".

При победа тимът, воден от Пепе Мел, щеше да измести Реал (Мадрид) от третото място в класирането, но сега остана на четвърта позиция с 19 точки. Гранада пък успя да се измъкне от дъното и вече може да се похвали с актив от 11 точки, колкото имат Майорка и Атлетик Билбао.

Румънецът Габриел Торже откри резултата за гостите след грешка на вратаря Адриан дел Кастийо. Това бе трето попадение на преотстъпения от Удинезе нападател. В 62-ата минута голмайсторът на севилци Рубен Кастро засече центриране от корнер на Алекс Мартинес и изравни – 1:1. Домакините се хвърлиха да побеждават, но при една от редките контраатаки на съперника Микел Рико се пребори в наказателното поле и с отмерен удар донесе трите точки на тима си – 1:2.