Новакът Гранада излъга като домакин Малага с 2:1 в дербито на областта Андалусия от 22-ия кръг на испанската Примера дивисион.

През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат гол и всичко по-интересно в мача се случи след почивката. В 57-ата минута нигериецът Одион Игало даде преднина на домакините за 1:0, като асистент на попадението бе Микел Рико. Десет минути по-късно венецуелският нападател Хосе Рондон получи пас от Монреал и изравни за 1:1. Точка на спора сложи Иниго Лопес, който оформи крайното 2:1 девет минути преди края след асистенция на Сикейра. В 84-ата минута гостите от Малага останаха и с човек по-малко на терена, след като с червен картон от игра бе отстранен аржентинецът Мартин Демикелис.

С успеха си Гранада се изкачи на 14-о място във временното класиране с актив от 25 точки, а Малага е на осма позиция с 28 пункта.

Атлетик (Билбао) - Еспаньол 3:3
1:0 Оскар Де Маркос (26), 1:1 Кристиан Ромарик (33), 1:2 Владимир Вайс (48), 2:2 Фернандо Йоренте (58), 3:2 Хави Мартинес (65), Хуан Албин (90)