Реал Сосиедад и Гранада завършиха 2:2 в последен мач от 35-ия кръг на испанската Примера дивисион. Ремито разочарова най-вече домакините, които загуха ценни точки в битката с Валенсия за четвъртото място.

Иначе мачът на "Аноета", игран пред 21 718 зрители, започна отлично за баските, които поведоха още в 9-ата минута с гол на Иманол Агирече. Мароканецът Юсеф Ел Араби обаче 6 минути по-късно изравни. Секунди преди почивката отново вездесъщият Агирече се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите и се разписа за 2:1. Футболистите на Реал вече се виждаха победители, когато при последната си атака, чак в 3-ата минута на добавеното време, Ресио донесе точката за Гранада - 2:2.

Атлетик (Билбао) – Майорка 2:1
1:0 Ариц Адурис (9), 2:0 Фернандо Йоренте (79), 2:1 Джовани дос Сантос (81)
Еспаньол – Реал (Мадрид) 1:1
1:0 Кристиан Стуани (23), 1:1 Гонсало Игуаин (58)
12.05.13
13:00 ч.
Райо Валекано – Валенсия 0:4
1:0 Солдадо (28-д), 2:0 Солдадо (34), 3:0 Гуардадо (62), 4:0 Валдес (90)
Атлетико (Мадрид) – Барселона 1:2
1:0 Радамел Фалкао (51), 1:1 Алексис Санчес (73), 1:2 Габи (80-авт.)
12.05.13
22:00 ч.
Малага – Севиля 0:0
13.05.13
23:00 ч.
Реал Сосиедад – Гранада 2:2
1:0 Иманол Агирече (9), 1:1 Юсеф Ел Араби (15), 2:1 Иманол Агирече (45), 2:2 Ресио (90+3)

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ