Севиля загуби на своя „Рамон Санчес Писхуан” от новака Гранада с 1:2 в последна среща от 11-ия кръг на Примера дивисион. Андалусци водеха с 1:0, но допуснаха пълен обрат и записа първата си загуба за сезона.

Още в 1-а минута на мача Ману даде аванс на домакините, които съхраниха аванса си почти до края на мача, а в същото време изпуснаха и няколко възможности за втори гол. В 79-а минута Одион Игало центрира в наказателното поле на андалусци, където Алехандре Геихо изравни за 1:1. В последната минута на мача пък Микел Рисо шокира домакините с гола си за 1:2 и донесе победата на новака.

След загубата остана на пето място със 17 точки, а Гранада напусна последната позиция и вече е на 17-а с актив от 8 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 11 КРЪГ
29.10.11
19:00 ч.
Валенсия – Хетафе 3:1
1:0 Софиан Фегули (12), 1:1 Диего Кастро (23), 2:1 Софиан Фегули (25), 3:1 Ариц Адуриц (76)
29.10.11
19:00 ч.
Виляреал – Райо Валекано 2:0
1:0 Бруно Сориано (20), 2:0 Борха Валеро (67)
29.10.11
21:00 ч.
Барселона – Майорка 5:0
1:0 Лионел Меси (14-дузпа), 2:0 Лионел Меси (21), 3:0 Лионел Меси (30), 4:0 Исаак Куенка (50), 5:0 Даниел Алвеш (90+2)
Осасуна – Леванте 2:0
1:0 Алваро Сейхудо Кармона (40), 2:0 Хуан Франсиско Мартинес (44)
Атлетико (Мадрид) – Сарагоса 3:1
1:0 Адриан Лопес (18), 2:0 Алваро Домингес (31), 3:0 Адриан Лопес (75), 3:1 Елдер Пощига (79)