Гранада е последният 20-и участник за новия сезон в испанската Примера дивисион, след като спечели баража за класиране в елита. Отборът, който завърши редовния сезон в Сегунда дивисион на пето място, направи равенство 1:1 като гост на четвъртия Елче във финалния плейоф и след 0:0 в първата среща спечели промоцията. Директно от Сегунда в Примера вече се класираха Бетис и Райо Валекано, които бяха първи и втори в шампионата.

В решителния мач Гранада поведе в 28-ата минута с гол на Игало, а домакините от Елче изравниха чрез Шуметра в 81-ата, но не успяха да стигнат до пълен обрат и ще останат във втора дивизия и догодина.
Трети в Сегунда дивисион през редовния сезон бе вторият тим на Барселона - Барселона Б, който обаче не бе допуснат до участие в баражите, тъй като няма право да играе в елитния ешелон, където е първият отбора на Барса. От Примера дивисион отпаднаха Депортиво Ла Коруня, Еркулес и Алмерия./БЛИЦ