Фенербахче спечели трудно с 2:1 при визитата си на Юмраниеспор в среща от турската Суперлига. Българският национал Страхил Попов игра цял мач за домакините, които вкараха в добавеното време, но голът им не бе зачетен.

Гостите поведоха в 73-ата минута, когато се разписа Миши Батшуай. Четири минути по-късно Умут Найр изравни.

Последва натиск на гранда от Истанбул и в 89-ата минута Батшуай напредна отляво, след което опита центрира по земя, а Томислав Глумац прати топката в собствената си врата. Юмраниеспор стигна до изравнителен гол в осмата минута от добавеното време, но попадението на Найр беше отменено заради фал срещу Батшуай в хода на атаката. При последвалите протести Онур Аташайяр беше изгонен с втори жълт картон.

С успеха Фенербахче събра 41 точки и заема второ място във временното класиране, изоставайки с 4 пункта от лидера Галатасарай. Юмраниеспор е последен с 14 точки.