Блекпул победи с 2:1 Уест Бромич в последния мач от програмата на 10-ия кръг на Висшата лига. Цял мач за домакините на "Блуумфийлд роуд" игра бившият нападател на ЦСКА Елиот Гранден. За Блекпул това бе първи успех у дома в елита от 1971 година насам.

Още в 11-ата минута Уест Бромич остана с човек по-малко, тъй като червен картон получи Пабло Ибанес. Испанецът повали в наказателното поле Ди Джей Кембъл, а Чарли Адам реализира дузпата за 1:0.

В 29-ата минута и чилиецът Гонсало Хара бе изгонен и гостите останаха с 9 души.

В 63-ата домакините успяха да покачат на 2:0, след като Елиот Гранден подаде на Люк Варни, който се разписа. До края гостите стигнаха до почетно попадение. Вкара го Юсуф Мулумбу в 85-ата минута.

След успеха Блекпул събра 13 точки и заема 9-ото място, а Уест Бромич е на 6-ата позиция с 15 точки. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 10 КРЪГ

От 30 октомври (събота)
Арсенал – Уест Хям 1:0
1:0 Александър Сонг (88)

Блекбърн – Челси 1:2
1:0 Бенжани Мварувари (22), 1:1 Никола Анелка (39), 1:2 Бранислав Иванович (84)

Евертън – Сток Сити 1:0
1:0 Якубу Айегбени (67)

Фулъм – Уигън 2:0
1:0 Клинт Демпси (30), 2:0 Клинт Демпси (44)

Уулвърхемптън – Манчестър Сити 2:1
0:1 Еманюел Адебайор (23-дузпа), 1:1 Ненад Милияш (30), 2:1 Дейвид Едуардс (57)

Манчестър Юнайтед – Тотнъм 2:0
1:0 Неманя Видич (31), 2:0 Нани (84)

От 31 октомври (неделя)
1:0 Кевин Нолан (26), 2:0 Кевин Нолан (34), 3:0 Шола Амеоби (45+4-дузпа), 4:0 Шола Амеоби (70), 5:0 Кевин Нолан (75), 5:1 Дарън Бент (90)

Болтън – Ливърпул 0:1
0:1 Макси Родригес (84)