Гремио надигра с 2:0 като домакин кандидат шампиона Палмейрас в първия мач от 36-ия кръг на бразилската Серия "А". Пинто Рафаел Маркес откри резултата в 45-ата минута с добавка след удар на Макси Лопес.

В 70-ата минута самият Макси Лопес изпревари двама защитници на противника и не остави шансове на вратаря на Палмейрас. Гостите получиха два червени картона в рамките на минута и завършиха мача с 9 души. Изгонени от игра в 46-ата минута бяха Мануел де Брито и Донизете.

Поражението на практика означава край на шансовете на Палмейрас да се пребори за титлата. Отборът бе дълго време на първо място в класирането, но три кръга преди края е трети - на точка зад втория Фламенго и на 3 зад лидера Сао Пауло./БЛИЦ