Гремио прегърна Копа Либертадорес, след като снощи победи с 2:1 като гост аржентинския Ланус във финалния реванш. Първата среща също беше спечелена от бразилците – с 1:0. Така с общо резултат 3:1 те триумфираха в най-престижния клубен трофей в Южна Америка.

Фернандиньо в 27-ата и Луан в 42-ата минута попариха домакините, а гола за Ланус отбеляза Хосе Санд от дузпа в 18 минути преди края.

В 83-ата минута Гремио остана в намален състав, след като Рамиро Бенети беше изгонен. Най-напред той се спречка със съперник и получи жълт картон. Веднага след това Бенети атакува словесно и съдията, който му показа пътя към съблекалните.

Това е трети успех на Гремио в турнира Копа Либертадорес. Предишните два пъти, когато бразилците ликуваха, бяха през 1983 и 1995 година.