Дженоа продължава силното си представяне в Серия „А“. В мач от 14 кръг „грифоните“ се наложиха над Милан с 1:0 и излязоха трети в класирането. Тимът на Джан Пиеро Гасперини няма загуба в първенството от 28 септември, когато отстъпи на Сампдория с 0:1 в градското дерби.

Единственото попадение в мача беше реализирано от Лука Антонели, който в 32-ата минута с глава засече центриране на Диего Пероти от корнер. Стефан Ел Шаарави, Филип Мексес и Джакомо Бонавентура пропуснаха добри положения за Милан.

Алесандро Матри, Яго Фалке и Себастиан ди Майо пропуснаха удобни възможности да удвоят аванса на Дженоа през второто полувреме. Минута преди края Джакомо Бонавентура получи възможност да изравни резултата, но стреля високо над вратата.

С този успех Дженоа събра 26 точки и излезе на трето място в класирането, възползвайки се от грешната стъпка на Наполи, който по-рано днес направи 2:2 с Емполи. Милан е седми с 21 точки.

Рома - Сасуоло 2:2
0:1 Симоне Дзадза (15), 0:2 Симоне Дзадза (18), 1:2 Адем Ляич (77-дузпа), 2:2 Адем Ляич (90+3)
06.12.14
21:45 ч.
Торино - Палермо 2:2
0:1 Лука Ригони (16), 1:1 Джозеф Мартинес (35), 1:2 Пауло Дибала (43), 2:2 Камил Яцек Глик (63)
07.12.14
13:30 ч.
Наполи - Емполи 2:2
0:1 Симоне Верди (19), 0:2 Даниеле Ружани (53), 1:2 Дуван Сапата (67), 2:2 Джонатан де Гузман (72)
07:12.14
16:00 ч.
Аталанта - Чезена 3:2
0:1 Грегори Дефрел (31), 0:2 Грегори Дефрел (43), 1:2 Йоан Беналуан (45+1), 2:2 Гулиелмо Стендардо (50), 3:2 Макси Моралес (52)