Испания спечели повече от категорично с 8:0 при гостуването си на аутсайдера Лихтенщайн в световна квалификация от Група „G” на зона Европа и направи нова крачка към директното си класиране за Мондиал 2018 в Русия. Главен съдия на мача бе българинът Ивайло Стоянов. Серхио Рамос (3) след асистенция на Давид Силва даде начало на головата испанска фиеста. Алваро Мората (15) удвои след пас на Иниеста, а секунди по-късно сам асистира на Иско (16), който направи разликата класическа. Давид Силва (39) добави още едно попадение преди почивката, а след нея на два пъти се разписа резервата Яго Аспас (51, 63). Алваро Мората (54) също регистрира втория си гол в мача между попаденията на Аспас, а в 89-ата минута Максимилиан Гьопел си вкара автогол, оформяйки крайния резултат. След успеха си испанците остават лидери в групата с 22 точки, а Лихтенщайн остава на дъното без нито една спечелена точка и голова разлика 1:34.

Италия се бетонира на второто място с пестелива домакинска победа над Израел с 1:0. Единственият гол за „адзурите” в Реджо Емилия реализира Чиро Имобиле (53) след извеждащ пас на Антонио Кандрева. Така „скуадра адзура” събра 19 точки на второто място, даващо право на участие в плейофи за класиране на Световното. Израелците остават на четвърта позиция с 9 точки.

Македония направи 1:1 с Албания в последната среща от осмия кръг в тази група. Гостите поведоха на стадион „Младост” в Струмица с гол на Одисе Роши (52) след пас  на Садику, а Александър Трайковски (78-дузпа) изравни с удар от бялата точка и спря надеждите на албанците дори за втората позиция. Македония е на пето място със 7 точки, а Албания заема третото с 13 точки.