Българският защитник Асен Караславов не игра при победата на Гройтер Фюрт с категоричното 4:0 срещу друг тим от Втора Бундеслига - Падерборн. Двубоят бе от 1/16-финалите в турнира за Купата на Германия, като бившият играч на Славия не попадна в групата на "детелините", които оглавяват класирането във втория футболен ешелон.

Още в 5-ата минута Гройтер Фюрт откри резултата. Милорад Пекович се разписа, а до почивката във вратата на Падерборн вкараха още Кристофър Ньоте и Оливие Океан. В 79-ата Тайфун Пектюрк оформи крайното 4:0.

В друг 1/16-финал за Купата на Германия Хофенхайм победи с 2:1 Кьолн. Мато Жаяло даде преднина на "козлите" още в 6-ата минута, но домакините стигнаха до пълен обрат с попадения на Шинеду Обаси в 40-ата и Нолидж Мусона в 50-ата. Бившият нападател на Литекс Миливое Новакович не бе в групата на Кьолн за гостуването на Хофенхайм.