Гройтер Фюрт спечели „българското” дерби от 3-ия кръг на първенството във Втора Бундеслига на Германия. „Зелено-белите” победиха с 3:1 като гост Енерги Котбус. Асен Караславов игра цял мач за гостите от Гройтер Фюрт, а Станислав Ангелов също бе на терена пълни 90 минути за домакините от Котбус. Пелето се отчете с жълт картон в 53-ата минута за размяна на реплики с противников футболист.

Домакините поведоха в 16-ата минута чрез Джияи Шао, но това бе единственият хубав момент за Енерги в мача. 20 минути по-късно Маркус Бженска фаулира в наказателното поле Моктари, за което получи директен червен картон, а Сами Алагуи реализира отсъдената дузпа за Фюрт за 1:1.

Още преди края на първата част отново Алагуи даде преднина за гостите, а влезлият като резерва Хасеми-Нобакхт в 63-ата оформи крайното 3:1.

Със спечелените три точки Гройтер Фюрт се изкачи на 4-то място с 6 точки от 3 мача. Енерги е седми с 4./БЛИЦ

Утре: Мюнхен 1860 - Карлсруе

КЛАСИРАНЕ: 1.УНИОН (Берлин) 9, 2.Санкт Паули 7, 3.Кайзерслаутерн 7, 4.Гройтер Фюрт 6, 5.Фортуна (Дюселдорф) 6 и др.