Гърция постигна победа с 2:1 срещу Кипър и почти сигурно ще играе бараж за Мондиал 2018. Срещата от Група „H” започна с гол за домакините, дело на Пиерос Сотириу в 18-ата минута. Само две минути обаче бяха нужни на елините да обърнат резултата и да стигнат до успеха. Костас Митроглу вкара изравнителното попадение в 24-ата минута, а Александрос Циолис се разписа с глава, осигурявайки победата за тима си в 26-ата.

След ценния успех Гърция се изкачи на второто място в групата с актив от 16 точки. Босна и Херцеговина има 2 по-малко, след като тази вечер падна с 3:4 от Белгия, който вече се класира за Световното. Кипър заема петото място с 10 точки.

В последния си мач Гърция приема аутсайдера Гибралтар и с очаквана победа ще си гарантира второто място в крайното класиране. Въпреки това елините ще трябва да следят и случващото се в останалите групи, тъй като ако тимът е записал най-слабо представяне от всички втори, то ще изгуби правото си на участие в баражите.