ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Гърция и Франция сътвориха зрелищно реми 2:2 в Атина за последния си мач от група В на квалификациите за Евро 2024.

Гостите можеха да поведат в 34-ата минута, когато Антоан Гризман стреля от точката на дузпата, но ударът му срещна десния страничен стълб. В 42-рата минута Оливие Жиру намери Рандал Коло Муани, който от малък ъгъл в наказателното поле вкара за 0:1.

Гърция стигна до бърз обрат за пет минути през втората част. В 56-ата минута Анастасиос Бакесетас овладя топката след рикошет и с изстрел към долния десен ъгъл отбеляза за 1:1. Пет минути след това Димитрис Янулис демонстрира отличен поглед и намери Фотис Йоанидис, който вкара за 2:1.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Франция стигна до изравнително попадение в 74-ата минута, десет след влизането на Килиан Мбапе в игра. Именно Мбапе намери Юсуф Фофана, който с мощен шут прати топката към горния ляв ъгъл на вратата за 2:2.

В заключителните минути французите уцелиха левия страничен стълб и напречната греда. Така "петлите" допуснаха първа грешка и загубиха 100%-овия си актив, завършвайки на първото място с 22 точки, докато гърците са трети с 13.

В другия мач Калвин Стенгс (10, 50, 62) се отчете с хеттрик за Нидерландия при убедителния успех с 6:0 в гостуването на Гибралтар. Между трите му попадения Матс Вифер (23) и Теун Коопмайнерс (38) се разписаха по веднъж, а Коди Гакпо (81) оформи крайния резултат.

С успеха "лалетата" подпечатаха втората си позиция с 18 точки, докато гибралтарците са последни и с голова разлика 0:41. На четвъртата позиция финишира Ейре с 6 точки.

Група B
Гърция - Франция 2:2

0:1 Рандал Коло Муани (42), 1:1 Тасос Бакасетас (56), 2:1 Фотис Йоанидис (61), 2:2 Юсуф Фофана (74)

Гибралтар - Нидерландия 0:6
0:1 Калвин Стенгс (10), 0:2 Матс Вифер (23), 0:3 Теун Коопмайнерс (38), 0:4 Калвин Стенгс (50), 0:5 Калвин Стенгс (62), 0:6 Коди Гакпо (81)

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!