Гърция спечели последната си проверка преди началото на Евро 2012 в Полша и Украйна от 8 юни до 1 юли. „Елините” се наложиха в австрийския град Куфщайн над Армения с минималното 1:0. Арменците са съперници на България в квалификациите за Мондиал 2014 в Бразилия.

Единственото и победно попадение за Гърция реализира централният защитник на Шалке 04 Кириакос Пападопулос в 24-ата минута след асистенция на халфа на Панатинайскос Георгиос Карагуснис.

След почивката в 72-та минута съдията свири дузпа за отбора на Гърция, но наказателният удар бе пропилян от Самарас. В 88-та минута гърците отново спечелиха дузпа, но и тя бе изпусната от Кацуранис.

В крайна сметка „елините” ще отпътуват за Европейското първенство с повишено самочувствие. Те са в Група „А” със съдомакина Полша, Чехия и Русия. Гърция ще излезе в мача на откриването срещу Полша на 8 юни.