Илия Груев продължава да съживява последния в класирането на Втора бундеслига Дуисбург. След две поредни равенства след назначението на българския специалист, днес „зебрите“ записа и първа победа под ръководството на Груев. В мач от 16 кръг „синьо-белите“ се наложиха с 3:0 над Зандхаузен.

Ролф Фелчер откри резултата за домакините в 60-ата минута, а седем минути по-късно Тим Албутат удвои. В последната минута на мача Златко Янич оформи класическия успех на „зебрите“.

С този успех Дуисбург събра 11 точки и вече е само на три зад предпоследния в класирането Мюнхен 1860. Поражението остави Зандхаузен с 25 точки и тимът се смъкна от четвърто на пето място заради по-лоша голова разлика от Айнтрахт (Бранушвайг).