Грузия  размаза у дома Кипър с 4:0 в европейска квалификация от група А, която се игра в Тбилиси.

Първото полувреме на мача приключи без попадение, но грузинците успяха да открият резултата веднага след началото на втората част чрез халфа на Щурм Грац Отар Китейшвили.

Послед дойде моментът на звездата на Наполи Хвича Кварацкелия, който удвои аванса на отбора си с 58-ата минута. Десет минути преди края на редовното време Леван Шенгелия направи 3:0. В последните секунди на мача таранът на Аякс Жорж Микаутадзе оформи крайното 4:0 за домакините от дузпа.

Грузия вече има две победи в групата, но е на четвърто място, далеч зад лидерите Шотландия и Испания. Тимът на Кипър все още не е записал и точка от седем мача в потока.