Грузия записа трета победа в група „D” от квалификациите за европейското първенство във Франция следващото лято, след като срази у дома аутсайдера Гибралтар с 4:0 в протоколен сблъсък.

Домакините си решиха мача още през първото полувреме, когато реализираха три от попаденията в мача. Мате Вадсадзе (30, 45) се разписа на два пъти след пасове на Квеквескири и Кобикхидзе, а между попаденията му точен от бялата точка бе Торнике Окриашвили (35-дузпа).

След почивката темпото на игра спадна и едва в края на мача Валери Казаишвили оформи крайното 4:0 след втора асистенция в мача на Квекескири.

Така Грузия събра 9 точки и си остава на предпоследното пето място с 9 точки. Гибралтар е на дъното без точков актив и също няма да играе на европейското първенство във Франция следващото лято.

Група "D"
Грузия - Гибралтар 4:0
1:0 Мате Вадсадзе (30), 2:0 Торнике Окриашвили (35-дузпа), 3:0 Мате Вадсадзе (45), 4:0 Валери Казаишвили (87)