Грузия се наложи с убедителното 4:1 срещу Чехия в първи мач и за двете страни от новото издание на Лигата на нациите. Срещата в Тбилиси беше от група 2 на Лига "В" (второто ниво) на турнира.

Възпитаниците на Вили Саньол изнесоха лекция на чехите и заслужено се поздравиха с трите точки.

В 33-ата минута звездата на домакините Хвича Кварацхелия откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

Грузинците излязоха още по-мобилизирани след почивката, когато реализираха нови три попадения. Точни бяха Гиорги Чакветадзе, Жорж Микаутадзе и Гиорги Кочорашвили.

Чехите стигнаха до почетен гол в 80-ата минута. Вкара го Лукас Калвач - 4:1.

Припомняме, че Грузия и Чехия бяха в една група на Евро 2024 - на 22 юни направиха 1:1 в Хамбург.

Същият резултат се получи и в друг мач от Лигата на нациите - Aрмения отвя Латвия с 4:1, но в среща от група 4 на Лига "C".