Европейският клубен шампион Байерн победи сборен отбор от фенове с 13:0 в демонстративен двубой за третото издание на Paulaner Cup des Südens, игран пред 4000 зрители в италианското градче Арсо.

Мачът на баварците бе срещу тим от привърженици, които са изтеглени след жребий. Рекордните 19 200 фенове кандидатстваха за място в отбора, а лотарията изтегли 26 от тях, включително и един китаец.

Новият треньор Хосеп Гуардиола използва различни състави за двете полувремена и изпробва нова схема на игра. Вместо досегашната 4-2-3-1, с която баварците спечелиха требъл през изминалия сезон, те играха с 4-1-4-1, но не е ясно дали ще играят с нея и за в бъдеще.

По три гола за успеха на немския първенец реализираха Джердан Шакири (53, 60, 86), Клаудио Писаро (63, 71, 89) и 19-годишният юноша на клуба Алесандро Шьопф (46, 80, 83). Останалите попадения вкараха Емре Чан (12), Пиер-Емил Хьойберг (59), Оливер Маркутц (30) и Владимир Ранкович (76).

Първата по-сериозна контрола на носителя и на Купата на Германия това лято ще бъде срещу втородивизионния италиански Бреша във вторник (9 юли).

Байерн (първо полувреме): Щарке, Лам, Кирхоф, Чан, Контенто - Щрийдер - Мюлер, Вайраух, Маркутц, Рибери - Манджукич

Байерн (второ полувреме): Радер, Рафиня, Ван Буйтен, Шмитц, Алаба - Хьойберг - Шакири, Кроос, Шьопф, Грийн (73-Ранкович) - Писаро