Интер победи Милан с 1:0 в голямото дерби на Милано от третия кръг на италианската Серия „А”. Колумбиецът Фреди Гуарин (58) вкара победния гол за „нерадзурите”, които оглавиха еднолично временното класиране с пълен актив от 9 точки след три изиграни мача.

Двубоят на стадион „Джузепе Меаца” в спортния комплекс „Сан Сиро” предложи много голови положения пред двете врати. Още в 3-ата минута символичните гости от Милан можеха да поведат, но Луис Адриано не успя да преодолее вратаря на домакините Самир Ханданович. Малко след това „нерадзурите” отвърнаха с шут на Стеван Йоветич, но топката мина покрай вратата.

Последва нов пропуск на Луис Адриано след чудесна намеса на Ханданович, а в 38-ата минута Йоветич отново шутира неточно, но топката мина на сантиметри от страничната греда.

В заключителните минути на първата част Мауро Икарди бе изведен очи в очи с Диего Лопес, който обаче отрази удара на аржентинския нападател.

След почивката в 55-ата минута Перишич и Гуарин взаимодействаха чудесно и само добрата изява на стража Диего Лопес спаси Милан от гол. Три минути по-късно обаче Гуарин шутира от около 30 метра и не остави шансове за Лопес – 1:0.

Треньорът на „росонерите” Синиша Михайлович реагира и пусна в игра Марио Балотели, заменил колумбийския национал Карлос Бака. Това бе официален повторен дебют за Балотели с екипа на Милан след завръщането му от Ливърпул.

Мауро Икарди направи пропуск с глава след центриране отясно на Давиде Сантон в 71-ата минута, а отговорът на Милан дойде седем минути по-късно, когато Балотели навърза двама бранители и шутира, но топката се отби в страничната греда.

В 82-ата минута Балотели прати топката от фаул в долния десен ъгъл, но отново Ханданович се намеси и не допусна попадение, каквото не падна и в противниковата врата до края на мача.

След победата си Интер излезе начело в класирането с 9 точки, колкото няма нито един друг тим след първите три кръга. Милан е на 12-о място с 3 точки.

Интер - Милан 1:0

1:0 Фреди Гуарин (58)

Интер: Ханданович, Сантон, Медел, Мурило, Жуан (78 - Телес), Гуарин, Мело, Кондогбия, Перишич (84 - Ранокия), Йоветич (72 - Паласио), Икарди

Милан: Лопес, Абате, Сапата, Романьоли, Де Шилио, Куцка (72 - Поли), Монтоливо, Бонавентура, Хонда (81 - Черчи), Луис Адриано, Бака (61 - Балотели)

Фрозиноне – Рома 0:2
0:1 Яго Фалке (44), 0:2 Хуан Итурбе (90+3)
12.09.15
21:45 ч.
Ювентус – Киево 1:1
0:1 Перпарим Хетемай (5), 1:1 Хуан Куадрадо (83-дузпа)
13.09.15
13:30 ч.
Верона – Торино 2:2
1:0 Лука Тони (49-дузпа), 1:1 Даниеле Басели (66), 2:1 Хуан Гомес Талеб (71), 2:2 Афри Акуах (73)
13.09.15
16:00 ч.
Емполи – Наполи 2:2
1:0 Рикардо Сапонара (3), 1:1 Лоренцо Инсине (7), 2:1 Мануел Пукарели (18), 2:2 Алан (50)
13.09.15
16:00 ч.
Палермо – Карпи 2:2
1:0 Оскар Хилемарк (6), 1:1 Роберто Витиело (23-автогол), 1:2 Марко Бориело (63), 2:2 Уро Джурджевич (88)
Сасуоло – Аталанта 2:2
0:1 Маурисио Пиния (13), 1:1 Франческо Манарели (22), 1:2 Маурисио Пиния (33), 2:2 Антонио Флоро Флорес (40)