Франческо Гуидолин дебютира начело на Суонзи с изключително ценна победа. “Лебедите“ победиха Евертън с 2:1 като гост в мач от 23 кръг и се отдалечиха от зоната на изпадащите. Успехът е исторически за уелския тим, който за първи път печели срещу „карамелите“ във Висшата лига. До момента над Суонзи сякаш тегнеше прокоба - 13 загуби и 8 равенства срещу „сините“ от Ливърпул.

Гилфи Сигурдсон даде аванс на гостите в 17-ата минута, когато реализира дузпа, отсъдена за фаул срещу Андре Айю. Девет минути по-късно резултатът беше изравнен. Джак Корк на предната греда засече в собствената си врата центриране на Гарет Бари от корнер. В 34-ата минута Айю вкара победния гол за Суонзи.

Вторият пореден успех на „лебедите“ ги изкачи на 15-о място в класирането, вече на четири точки пред зоната на изпадащите. Поражението е поредното разочарование за Евертън, който спечели само един от последните си 10 мача за първенство. „Карамелите“ са 12-и с 29 точки, четири повече от Суонзи.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 23 КРЪГ
23.01.16
14:45 ч.
Норич - Ливърпул 4:5
0:1 Фирмино (18), 1:1 Мбокани (29), 2:1 Нейсмит (41), 3:1 Хулахан (54-д), 3:2 Хендерсън (55), 3:3 Фирмино (63), 3:4 (Милнър 75), 4:4 Басонг (93), 4:5 Лалана (95)
23.01.16
17:00 ч.
Уест Бромич - Астън Вила 0:0
23.01.16
17:00 ч.
Съндърланд - Борнемут 1:1
0:1 Беник Афобе (13), 1:1 Патрик Ван Аанхол (45+1)
23.01.16
17:00 ч.
Уотфорд - Нюкасъл 2:1
1:0 Одион Игало (46), 2:0 Крейг Кетхарт (58), 2:1 Джемал Ласкелес (71)
Лестър - Сток Сити 3:0
1:0 Даниел Дринкуотър (42), 2:0 Джейми Варди (66), 3:0 Леандро Улоа (87)
23.01.16
17:00 ч.
Кристъл Палас - Тотнъм 1:3
1:0 Ян Вертонген (30' а.г.), 1:1 Хари Кейн (63'), 1:2 Деле Али (84), 1:3 Насер Чадли (90+5)
23.01.16
19:30 ч.
Уест Хям - Манчестър Сити 2:2
1:0 Енер Валенсия (1), 1:1 Серхио Агуеро (9-дузпа), 2:1 Енер Валенсия (56), 2:2 Серхио Агуеро (81)