Бордо последва грандовете Олимпик (Марсилия) и Олимпик (Лион) и записа ужасен старта на сезона, след като в мач от първия кръг на Лига 1 загуби с 0:1 при гостуването си на Монпелие.

Домакините заслужиха победата, след като в началото на второто полувреме защитникът Гари Бокали с глава засече центриране на Марко Естрада от фаул.

Бордо бе контузения си титулярен вратар Седрик Карасо и наказания централен защитник Марк Планюс. Единственото по-опасно положение в мача “жирондинците” създадоха в 13-ата минута, когато Беноа Тремулинас стреля от границата на наказателното поле.

Поражението на Бордо означаваше, че от първите шест отбора в класирането от миналия сезон само Монпелие, който завърши на пето място, стартира новия шампионат с победа.

Победата бе частичен реванш за домакините пред собствените им фенове, след като три по-рано тимът отпадна в квалификациите на Лига Европа от унгарския Дьор ЕТО./БЛИЦ