Валери Божинов игра 65 минути за Манчестър Сити при домакинската победа с 1:0 над Съндърланд в мач от 30 кръг на Висшата лига. Българският национал започна като титуляр за първи път след продължителното лечение на контузия на ахилеса.

Той бе заменен от Крейг Белъми, като при напускането си на терена Божинов накуцваше и се наложи хората на медицинския щаб да “гражданите” да му правят масаж и превръзка на бедрото още на терена.

Нападателят утре се прибира в България и ще премине ядрено-магнитен резонанс, след което ще стане ясно окончателно състоянието му.

Осем минути преди да бъде заменен българинът бе фаулиран от Кенуайн Джоунс, а след изпълнението на наказателния удар Майка Ричардс вкара единственото попадение в мача, след като с глава засече центриране на Елано. Преди да напусне терена Валери бе сред най-добрите за тима си и участваше в най-смислените атаки на отбора.

От 12-ата минута “небесносините” останаха с човек повече, след червения картон на Джордж Маккарти заради груб фаул срещу Шон Райт-Филипс.

В 18-ата минута Манчестър Сити спечели правото да изпълни дузпа, след като Стед Малбранк фаулира Ричардс в наказателното поле. Френският футболист на Съндърланд получи жълт картон, а Божинов също получи официално предупреждение от рефера Стив Танър. Робиньо обаче изпълни слабо дузпата и не затрудни Мартон Фюлоп, който спаси ударът му.

Така Съндърланд остана без победа като гост на Манчестър Сити от 19 декември 1981 г., когато “черните котки” се наложиха с 1:0./БЛИЦ

РЕЗУЛТАТИ ОТ 30 КРЪГ НА ВИСШАТА ЛИГА
Портсмут – Евертън 2:1
1:0 Лейтън Бейнс (4), 1:1 Питър Крауч (22), 2:1 Питър Крауч (74)

Блекбърн - Уест Хям 1:1
0:1 Марк Ноубъл (35), 1:1 Кийт Андрюс (51)

Фулъм - Манчестър Юнайтед 2:0
1:0 Дани Мърфи (18), 2:0 Золтан Гера (88)

Сток Сити – Мидълзбро 1:0
1:0 Райън Шоукрос (84)

Уест Бромич – Болтън 1:1
0:1 Маню Тейлър (67), 1:1 Дани Шиту (82-автогол)

Тотнъм – Челси 1:0
1:0 Лука Модрич (50)

Нюкасъл – Арсенал 1:3
0:1 Никлас Бендтнер (57), 1:1 Обафеми Мартинс (58), 1:2 Абу Диаби (64), 1:3 Самир Насри (67)

Уигън - Хъл Сити 1:0
1:0 Бен Уотсън (84)

Манчестър Сити – Съндърланд 1:0
1:0 Майка Ричардс (56)