Барселона записа важна победа с 3:1 над Депортиво Ла Коруня в двубой от Ла Лига. Два гола за Барса реализира Лео Меси, а един добави Ибрахимоич. За Депортиво точен пък бе Адриан.

След по-добра игра бе логично каталунците да отбележат и това стана факт в 27-ата минута, когато Меси, от границата на пеналта, получи топката от Андрес Иниеста, освободи се от защитата и със силен удар препарира перфектния до този момент Аразунбия.

При едно от малкото си положения обаче домакините от Ла Коруня изравниха резултата. Адриан се справи с двама футболисти на Барса във въздушен двубой и стреля глава, като топката попадна във вратата на Виктор Валдес за 1:1.

Все пак обаче дойде 80-ата минута на мача, в която Лионел Меси засече с глава центриране на Педро и отново донесе преднина за Барса - 2:1. По всичко изглеждаше, че двубоят ще завърши при този резултат, но в 87-ата минута Ерик Абидал намери по перфектен начин Златан Ибрахимович, който бе на точката за изпълнение на дузпата и шведът, който с безпощаден удар прониза вратата на съперника, оформяйки крайното 3:1./БЛИЦ

18:00 часа Тенерифе – Спортинг (Хихон)
Баланс: 18 мача, 9 победи за Тенерифе, 5 равенства, 4 победи за Спортинг (Хихон)

18:00 часа Еспаньол – Расинг Сантандер
Баланс: 82 мача, 38 победи за Еспаньол, 19 равенства, 25 победи за Расинг Сантандер

22:00 часа Атлетик (Билбао) – Валенсия
Баланс: 148 мача, 56 победи за Атлетик (Билбао), 35 равенства, 57 победи за Валенсия

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.