Иртиш (Павлодар) с треньор Димитър Димитров-Херо отпадна от турнира за Купата на Казахстан. Тимът падна с 0:2 от гранда Кайрат (Алмати) на четвъртфиналите. Домакините поведоха с 1:0 още в 8-ата минута след гол на Гохоу, а в 44-ата Иличевич оформи крайното 2:0. И двата отбора останаха в намален състав минута преди края на двубоя. Директни червени картони получиха Куат от състава на домакините и Фонсека от Иртиш.

Припомняме, че на осминафиналите Иртиш (Павлодар) отстрани Кайсар с треньор Стойчо Младенов. Сега обаче и двамата българи са аут от надпреварата. Същото се отнася и за Станимир Стоилов и Астана, които още на 1/8-финалите отпаднаха от Жетису.

Все пак роден представител сред най-добрите четири отбора ще има, след като Ордабаси с Преслав Йорданов спечели с 1:0 гостуването си на Жетису. Доскорошният нападател на ЦСКА-София обаче не бе в групата.