Куинс Парк Рейнджърс загуби от Саутхемптън с 0:1 в мач от 24-ия кръг на английската Висша лига. По този начин "светците" събраха 45 точки и се изкачиха на трето място във временното класиране, изпреварвайки Манчестър Юнайтед и Тотнъм. На първите две места са Челси (56) и Манчестър Сити (49). Единственото попадение падна чак в 3-ата минута на добавеното време. В герой за Саутхемптън се превърна сенегалецът Садио Мане.

Домакините бяха водени от треньорския тандем Кевин Бонд/ Крис Рамзи. Както е известно, досегашният мениджър на тима Хари Реднап напусна по здравословни причини.

Важен успех записа и Кристъл Палас при визитата си на аутсайдера Лестър с 1:0. Победата донесе Джо Ледли, който се разписа в 55-ата минута след асистенция на Хангеланд.

Суонзи Сити и Съндърланд завършиха 1:1. "Черните котки" поведоха с гол на Джърмейн Дефоу в 42-ата минута. Кореецът Сунг-Йонг Ки спаси точката за "лебедите" с гола си в 66-ата минута.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА 24 КРЪГ
07.02.15
14:45 ч.
Тотнъм – Арсенал 2:1
0:1 Мезут Йозил (11), 2:1 Хари Кейн (56, 86)
07.02.15
17:00 ч.
Астън Вила – Челси 1:2
0:1 Еден Азар (8), 1:1 Жорес Окоре (48), 1:2 Бранислав Иванович (66)
Манчестър Сити – Хъл Сити 1:1
0:1 Дейвид Мейлър (39), 1:1 Джеймс Милнър (90)
Суонзи – Съндърланд 1:1
0:1 Джърмейн Дефоу (42), 1:1 Сунг-Йонг Ки (66)
Уест Хям – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 117 мача, 37 победи за Уест Хям, 24 равенства, 56 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.