Красимир Балъков продължава да е без спечелена точка, откакто пое Кайзерслаутерн и по всичко личи, че няма да успее да стори чудото и да спаси тима си от изпадане от Бундеслигата. Тази вечер "лаутерите" паднаха и при гостуването си на Байер (Леверкузен) - 1:3, след което остават на последното 18-о място с актив от 20 точки, на цели 9 от 16-ата позиция, която гарантира плейоф за оцеляване в немския елит.

Попаденията за водения от Сами Хупия тим на "аспирините" реализираха Стефан Кислинг още в 1-ата минута, Симон Ролфес в 57-ата и Щефан Райнартц в 69-ата. В 42-ата пък за 1:1 се беше разписал Юлиан Дерстроф.

Това беше четвърта поредна загуба за Балъков, откакто пое Кайзерслаутерн. Байер (Леверкузен) пък сложи край на лошата си серия, след като в последните 5 шампионатни мача записа 4 загуби и 1 равенство. "Аспирините" събраха 44 точки и заемат 6-ото място, като имат реални шансове да се класират за участие в Лига Европа.

В друг мач от 30-ия кръг Шалке 04 допусна 4 гола при гостуването си на Нюрнберг, загубено с 1:4. Също толкова попадения инкасира и Хамбургер в двубоя си с Хофенхайм.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 30 КРЪГ
10.04.12
21:00 ч.
Вердер - Борусия (М'гладбах) 2:2
1:0 Маркус Розенберг (16), 1:1 Майк Ханке (52), 1:2 Майк Ханке (67), 2:2 Налдо (74)
10.04.12
21:00 ч.
Майнц - Кьолн 4:0
1:0 Еуген Полански (19-дузпа), 2:0 Мохамед Зидан (32), 3:0 Николай Мюлер (37), 4:0 Адам Салай (55)
10.04.12
21:00 ч.
Аугсбург - Щутгарт 1:3
1:0 Нандо Рафаел (5-дузпа), 1:1 Сердар Тасчъ (24), 1:2 Мартин Харник (33), 1:3 Ведад Ибишевич (85)
10.04.12
21:00 ч.
Херта - Фрайбург 1:2
0:1 Роман Хубник (7-автогол), 0:2 Себастиан Фрайс (68), 1:2 Роман Хубник (81)
11.04.12
21:00 ч.
Байер (Леверкузен) - Кайзерслаутерн 3:1
1:0 Стефан Кислинг (1), 1:1 Юлиан Дерстроф (42), 2:1 Симон Ролфес (57), 3:1 Щефан Райнартц  (69)
11.04.12
21:00 ч.
Хановер - Волфсбург 2:0
1:0 Маме Бирам Диуф (44), 2:0 Дидие Я Конан (77)
Нюрнберг - Шалке 04 4:1
1:0 Хано Балич (29), 2:0 Тими Симонс (37-дузпа), 3:0 Даниел Дидави (45), 3:1 Люис Холтби (85), 4:1 Даниел Дидави (87)
11.04.12
21:00 ч.
Хофенхайм - Хамбургер 4:0
1:0 Яник Вестергаард (17), 2:0 Сеяд Салихович (25-дузпа), 3:0 Фабиан Йонсон (51), 4:0 Свен Шиплок (59)