Шампионът на Италия Ювентус се върна на върха в Серия А след трудна победа у дома с 2:1 над Дженоа в двубой от междинния 10-и кръг на Серия А. В герой за торинци за пореден път се превърна Кристиано Роналдо, който изработи и реализира дузпа в добавеното време на мача. И двата отбора доиграха мача с по 10 души, след като набързо през втората част бяха изгонени Касата от Дженоа Рабио от Ювентус.

Леонардо Бонучи даде аванс на тима от Торино в 35-ата минута, но след грешка в отбраната Дженоа върна равенството в 41-ата чрез Куаме.

Двубоят вървеше към своя край, когато в 93-ата минута Роналдо взе нещата в свои ръце и донесе победата на "Старата госпожа". Минута по-рано той вкара гол, но след намеса на ВАР попадението правилно бе отменено заради засада.

Така Ювентус събра 26 точки и измести от върха Интер, който остана втори в 25.

Наполи пък загуби точки срещу Аталанта. Двубоят завърши 2:2, като на два пъти тимът на Карло Анчелоти излизаше напред в резултата, но не успя да задържи аванса си.

Лацио записа изразителна победа с 4:0 над гостуващия Торино, а Рома спечели визитата си на Удинезе при същия резултат.