Европейският шампион Италия и Швейцария завършиха 1:1 в пряк дуел за първото място в квалификационна група "C" за Мондиал 2022 и оставиха развръзката за последния кръг. В него "адзурите" гостуват на Северна Ирландия, а "кръстоносците" приемат България и ще търсят изразителна победа. Видмер (11) откри, а Ди Лоренцо (36) изравни.

Двата тима изиграха доста по-качествено първо полувреме, в което швейцарците започнаха по-добре на "Олимпико" в Рим и поведоха в 11-ата минута, когато след бърза контраатака Ноа Окафор намери Силван Видмер и той разстреля Донарума с мощен удар от над 20 метра за 1:0. Десетина минути след това дойде първият голям шанс за италианците. Николо Барела стреля, а след рикошет Андреа Белоти получи топката на броени метри от вратата, но не успя да намери целта.

Играчите на Роберто Манчини успяха да изравнят след статично положение. Лоренцо Инсиние центрира от пряк свободен удар, а Джовани Ди Лоренцо изпревари лошо излезлия Ян Зомер и с глава успя да насочи топката в мрежата за 1:1.

След почивката "адзурите" имаха инициативата, въпреки че головите положения на практика липсваха и пред двете врати. Все пак в последната минута Доменико Берарди беше фаулиран в наказателното поле, а съдията отсъди 11-метров наказателен удар след консултация с ВАР и преглеждане на ситуацията. Жоржиньо обаче пропусна дузпата, пращайки топката над вратата. Халфът изпусна 11-метров наказателен удар за втори пореден мач срещу "кръстоносците".

Така след ремито и двата тима имат по 15 точки, но Италия остава на първата позиция с по-добра голова разлика.

В същото време Северна Ирландия надви у дома Литва с 1:0 след автогол на Шаткус в 17-ата минута и измести България от третото място с 8 точки и по-добра голова разлика. Литовците са на дъното само с 3 точки.