Още от първите минути Удинезе се хвърли в атака, но в началото играта на домакините не беше особено ефективна. Д`Агостино на два пъти пробва удари от фаул, без особен успех. Вердер пък отговори с изстрел с глава на Мертезакер, преминал опасно близо до гредата. В 15-ата минута обаче като от нищото Инлер бе оставен да напредне с топката и с бомбен удар от 35 метра откри резултата в полза на "зебрите". Гостите обаче веднага реагираха и започнаха да търсят изравняването. То дойде като подарък от защитника на Удинезе Сапата, който в 28-ата минута неориентирано опита да изчисти една топка, тя бе открадната от Диего, който финтира още един бранител и с мощен удар възстанови статуквото. Домакините обаче имаха шанса още в следващата си атака да си върнат преднината. Куалярела се отскубна по лявото крило и с техничен прехвърлящ удар направи 2:1. Следващите минути отново бяха за гостите, които първо опитаха опасен удар от фаул, дело на Налдо, а малко по-късно пък Алмейда останал сам срещу вратаря не успя да го преодолее. В 38-ата минута обаче Инлер с великолепен прехвърлящ пас намери Куалярела, който падайки успя да нанесе кинжален удар за 3:1, като по този начин изравни общия резултат в двата мача. В самия край на полувремето пък вратарят на Удинезе Ханданович бе на път да подари още един гол за Вердер, изпускайки една топка в наказателното поле. Там Писаро успя да играе с нея, но не можа да я прати в мрежата. Второто полувреме отново започна с натиск на Удинезе и в 54-ата минута Куалярела отправи нов опасен удар, преминал на сантиметри от вратата. В 59-ата обаче при първата си опасна атака за втората част Вердер постигна решаващ втори гол. Йозъл бе намерен в наказателното поле, той стреля с глава в напречната греда, а Диего с глава прати топката във вратата. Вратарят Ханданович опита да избие кълбото, но то вече бе преминало голлинията. От този момент нататък на "зебрите" им трябваха още два гола и те нямаха избор освен сляпо да нападат. Флоро Флорес имаше чудесна възможност, но ударът му преина покрай вратата, а в 64-ата минута Асамоа удари и греда след далечен изстрел. В 72-ата минута обаче Вердер си спечели и дузпа. Диего изпусна от 11-метровия удар, но при последвалия корнер Писаро окончателно нокаутира домакините с трети гол в тяхната врата и това сложи точка на срещата.

Удинезе - Вердер 3:3 (в първия мач 1:3)
1:0 Инлер (15)
1:1 Диего (28)
2:1 Куалярела (30)
3:1 Куалярела (38)
3:2 Диего (59)
3:3 Писаро (72)

Удинезе: Ханданович, Сапата (Исла 84), Фелипе, Домици, Паскуале, Инлер, Д`Агостино (Ободо 84), Асамоа, Санчес (Пепе 33), Куалиарела, Флоро Флорес

Вердер: Визе, Фриц, Мертецакер, Налдо, Пасанен (Бьоних 66), Фрингс, Цолис, Йозил, Диего (Нимайер 83), Алмейда (Розенберг 86), Писаро

Жълти картони: Ханданович, Домици, Сапата, Инлер, Асамоа (Удинезе); Алмейда (Вердер). /БЛИЦ