Звездната селекция на Пари Сен Жермен записа първа победа в Лига 1 за сезона. Столичани се наложиха с 2:1 като гости над Лил в последния мач от четвъртия кръг на френското първенство. Над всички в двубоя беше звездата в нападение Златан Ибрахимович, който се отличи с два гола. Шведският нападател даде преднина на гостите още в 27-ата секунда. Таранът продължава да е измъчван от контузия, от която не е доизлекуван и през голяма част от мача игра почти на ходом. Това обаче не му попречи да е на точното място и да вкара два гола. Първото попадение дойде след многоходова комбинация с приноса на Жереми Менез. В 12-ата минута домакините от Лил изравниха след гол на Шеджу, който засече центриране от корнер. Вихреното начало продължи и в 21-ата минута Златан заби за 2:1, този път след двойно подаване с Пасторе.

Тимът на Карло Анчелоти се изкачи на 8-о място с 6 точки от 4 мача, докато Лил падна на 11-а позиция с 5 точки. Лидер е безпогрешният до момента Олимпик Марсилия с 12./БЛИЦ

Лил – ПСЖ 1:2

Класиране след 4 кръг: 1.Марсилия 12 точки, 2.Лион 10, 3.Лориен 8, 4.Бордо 8, 5.Тулуза 8, 6.Валансиен 7 и други.