Швеция победи като домакин Черна гора с 3:1 в Стокхолм в среща от Група "G" на европейските квалификации.

Скандинавците си подпечатаха трите точки в срещата в последните седем минути на първата част. Маркус Берг откри в 38-ата минута, а след това Златан Ибрахимович добави две попадения. Първо голмайсторът на ПСЖ се разписа от дузпа в 40-ата минута, а четири минути по-късно вкара 56-ия гол за Швеция и пети в тези квалификации от четири мача.

След почивката в 64-ата минута Дамяночич намали на 3:1, но това бе всичко, което балканците успяха да постигнат в тази среща.

Успехът остави Швеция на второ място в групата с четири точки пред третия Русия и седем пред черногорците, които са на четвърта позиция. Лидер е Австрия с 16 точки.

Група "G"
Лихтенщайн - Молдова 1:1
1:0 Сандро Визер (21), 1:1 Георге Богиу (44)

Русия - Австрия 0:1
0:1 Марк Янко (33)

Швеция - Черна гора 3:1
1:0 Маркус Берг (38), 2:0 Златан Ибрахимович (40), 3:0 Златан Ибрахимович (44), 3:1 Деян Дамянович (64-дузпа)