Бордо допусна първа домакинска загуба от началото на сезона, след като от ПСЖ с 0:1 в дербито от 21-ия кръг на френската Лига 1.

Единственото и победно попадение за парижани падна в 43-ата минута, когато новото бразилско попълнение Лукас Моура асистира на шведския нападател Златан Ибрахимович, реализирал за 0:1.

След почивката „жирондинци” опитаха всичко възможно по-силите си, за да стигнат до изравнителен гол, но така и не успяха да намерят пролука през сгъстената отбрана на гостите и Карасо запази вратата си суха.

След победата си ПСЖ се изкачи на върха във временното класиране с 42 точки и по-добра голова разлика от Олимпик (Лион), който има същия актив. Бордо остава на седмата позиция с 32 пункта.

Бордо - ПСЖ 0:1

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ - 42 точки, 2.Олимпик (Лион) - 42, 3.Олимпик (Марсилия) - 41, 4.Ница - 35, 5.Рен - 35, 6.Лориен - 34, 7.Бордо - 32 и др.