ПСЖ победи Сент Етиен с 2:0 в мач от 29 кръг на френската Лига 1. Златан Ибрахимович вкара и двата гола за успеха на парижани.

С тези две попадения шведът вече има 40 от началото на сезона във всички турнири и подобри рекорда на ПСЖ, поставен от аржентинеца Карлос Бианки през сезон 1977/78 – 39 гола.

Парижани са лидер в класирането със 70 точки, на осем пред Монако. Сент Етиен е четвърти с 48 точки и изостана на пет точки от третия Лил, който заема последната позиция, даваща право на участие в Шампионската лига.

Ибрахимович откри резултата в 14-ата минута. Шведът първо подаде на Блез Матуиди, на когото беше маркирана засада, но съдията Лионел Жафредо игнорира сигнала на асистента си, след което Матуиди върна към Ибра, който с диагонален удар прати топката във вратата.

Брандао имаше късмет, че не остави Сент Етиен с човек по-малко заради удар с лакът срещу Йоан Кабай. В 41-ата минута комбинация между Ибрахимович и Единсон Кавани завърши с гол на шведа, който се разписа от воле.

През втората част Сент Етиен имаше удобно голово положение, но Бенжамен Корне стреля неточно от зоната за изпълнение на дузпа.

ПСЖ - Сент Етиен 2:0
1:0 Златан Ибрахимович (14), 2:0 Златан Ибрахимович (41)

Аячо – Гинган 1:2
1:0 Пол Ласне (8), 1:1 Мустафа Ятабаре (13), 1:2 Клаудио Беавю (74)
Ница – Бастия 2:0
1:0 Алекси Босети (5), 2:0 Неал Мопе (72)
15.03.14
21:00 ч.
Рен – Тулуза 2:3
0:1 Ола Тойвонен (14-авт.), 0:2 Клеман Шантом (45), 1:2 Нелсон Оливейра (69), 1:3 Серж Орие (73), 2:3 Абдулайе Докур (87)
15.03.14
21:00 ч.
Сошо – Лориен 2:0
1:0 Роа Конту (7), 2:0 Стофира Сунзу (79)
Олимпик (Лион) – Монако 2:3
0:1 Жермен (4), 0:2 Родригес (27), 1:2 Бриан (32), 1:3 Бербатов (52), 2:3 Бриан (78)