Златан Ибрахимович вече има 101 гола в Серия “А”. Шведът вкара две попадения за Милан при победата с 4:0 над Киево в мач от 13 кръг на италианския елит.

“Росонерите” вкараха и четирите гола през първото полувреме и излязоха на второ място в класирането с 24 точки, колкото има и Удинезе. Лидер е Ювентус, който има една точка преднина. “Червено-черните” записаха 6 победи и равенство в последните си 7 мача.

Ибрахимомич удари гредата още в 54-ата секунда, а в 8-ата минута Милан вече водеше в резултата. Тиаго Силва се разписа с удар извън наказателното поле.

Осем минути по-късно Златан Ибрахимович реализира своето попадение № 100 в Серия “А” с техничен удар от границата на пеналта.

Алешандре Пато вкара третия гол в мача в 33-ата минута, а точно преди почивката Ибрахимович бе точен от дузпа. Това бе 101-ото попадение на шведа в италианския елит – 23 с Ювентус, 57 с Интер и 21 за Милан.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 13 КРЪГ
25.11.11
21:45 ч.
Удинезе – Рома 2:0
1:0 Антонио ди Натале (79), 2:0 Маурисио Исла (89)
Новара – Парма 2:1
0:1 Матео Сентуриони (30-авт.), 1:1 Рафаеле Рубио (70), 2:1 Марко Ригони (78)
26.11.11
21:45 ч.
Аталанта – Наполи 1:1
1:0 Херман Денис (64), 1:1 Единсон Кавани (90+4)
Каляри – Болоня 1:1
0:1 Марко ди Вайо (75), 1:1 Даниеле Конти (81-дузпа)
27.11.11
16:00 ч.
Чезена – Дженоа 2:0
1:0 Адриан Муту (70-дузпа), 2:0 Адриан Муту (80)
27.11.11
16:00 ч.
Палермо – Фиорентина 2:0
1:0 Фабрицио Миколи (22), 2:0 Йосип Иличич (73)
Милан – Киево 4:0
1:0 Тиаго Силва (8), 2:0 Златан Ибрахимович (16), 3:0 Алешандре Пато (33), 4:0 Златан Ибрахимович (44-дузпа)