ПСЖ победи Сент Етиен с 1:0 като гост в мач от 22 кръг на френската Лига 1. Така парижани се изравниха с Олимпик (Марсилия) на второто място в класирането.

Единственото попадение в мача беше реализирано от Златан Ибрахимович. Шведът се разписа от дузпа в 60-ата минута.

Това беше първо поражение за Сент Етиен в първенството от 5 октомври насам, когато „зелените“ отстъпиха с 0:1 като домакин на Тулуза.

За ПСЖ това беше втори успех на „Стад Жофроа Гишар“ от началото на годината, след като се наложи над тима на Кристоф Галтие за Купата на Лигата. На 13 януари единственото попадение отново беше дело на Ибрахимович.

С този успех парижани събраха 44 точки, колкото има и вторият в класирането Олимпик (Марсилия). Двата тима имат и еднаква голова разлика (+20). Сент Етиен е четвърти с 40 точки.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 22 КРЪГ
23.01.15
21:30 ч.
Ница – Олимпик (Марсилия) 2:1
1:0 Ромейн Женевие (47), 2:0 Никлас Хълт (73), 2:1 Флориан Таувин (77)
Гинган – Лориен 3:2
1:0 Калудио Беавю (19), 2:0 Кристоф Мандане (69, 2:1 Бенжамин Жано (72-дузпа), 3:1 Клаудио Беавю (76), 3:2 Дориан Лавек (90+2- автогол)
24.01.15
21:00 ч.
Монпелие – Нант 4:0
1:0 Пол Ласне (8), 2:0 Кевин Бериго (57), 3:0 Антони Муние (78), 4:0 Лукас Бариос (82)
Олимпик (Лион) – Метц 2:0
1:0 Александър Лаказет (31-дузпа), 2:0 Корентен Толисо (83)
25.01.15
18:00 ч.
Реймс – Ланс 0:0
25.01.15
18:00 ч.
Рен – Каен 1:4
0:1 Слоан Приват (4), 1:1 Бенжамен Андре (15), 1:2 Лени Лангис (50), 1:3 Жулиен Фере (85), 1:4 Дамиан да Силва (89)