Боливийският Боливар сътвори уникална глупост, губейки титлата в шампионата след болезнена загуба. Тимът допусна поражение като гост в последния кръг с 2:3 от Спорт бойс, въпреки че се нуждаеше само от точка. Така шампион на страната става Стронгест, който побеждава в същото време със 7:2 Сан Хосе.

Още по-куриозното в случая е, че Боливар изпуска да се окичи със златните медали заради гол в... 100-ата минута на мача.

Двубоят се превръща в истински трилър. В редовните 90 минути резултатът е 2:2, което устройва гостите. В добавеното време следва масов бой, след който Спорт бойс остава с 8 човека, а Боливар с 9.

В 10-ата минута на продълженията вратарят на домакините се включва в атака, за да помага при последната изсипана топка. След разбъркване коженото кълбо попада във Варгас, който я праща във вратата.