Брюж си гарантира най-малко плейоф в Лигата на конференциите, след като надигра Лугано с 2:0 у дома в мач от четвъртия кръг на група "D". На швейцарците пък им остава да се борят с Бодьо/Глимт, който надви Бешикташ с 2:1 в Истанбул.

Бившият футболист на Лудогорец Игор Тиаго изведе Брюж напред в 62-ата минута след точно изпълнение на наказателен удар.

Пет минути преди края на редовното време привлеченият от Барселона Феран Жутгла пропусна втора дузпа за белгийците. Това обаче не се оказа фатално, защото в добавеното време капитанът Ханс Ванакен реализира за 2:0.

В същото време Бешикташ продължи със слабото си представяне в Лигата на конференциите. Този път турският гранд допусна домакинска загуба от Бодьо/Глимт с 1:2 и остава на последното място в група "D" със само 1 точка след първите четири кръга. Това означава, че Бешикташ няма шанс да продължи в елиминациите. Бодьо/Глимт е втори със 7 точки - с 3 по-малко от Брюж. Лугано е трети с 4 т.